Hakkımızda

Hakkımızda


Vizyon

Bafra Hasan çakın Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Türk Milli Eğitim Sistemi'nin çağdaş gelişmesinde etkili olan, bilim çağının gerektirdiği bilgi, beceri ve davranış özelliklerini gösteren yansımalar yapan, çevresi ile birlikte ülkemizin kalkınmasında etkili insan üreten bir merkez olmaktır.

Misyon

Bafra lçesinde;Milli Eğitim sistemi'nin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, milli birlik ve bütünlük içinde, çevresi ile birlikte ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında nitelikli insan gücü kalkınmasını yapan, eğitim ve öğretim sürecine yön veren, bağlı kurumların ve çalışanların etkinlik ve verimliliklerini-çalışan ve hizmet alanların memnuniyetlerinin artırılması ve geliştirilmesini-sağlamaktır.

Başarılar

1-Okulumuz 2011 yılında Samsun´da yapılan Proje tabanlı beceri yarışmasında tasarım ve uygulama hizmetleri grubunda okulumuz Samsun 2. oldu. . Grafik ve Tasarım alanı meslek öğretmenimiz Zeliha ASİLTÜRK,Giyim -Üretim teknolojileri alan öğretmeni Fatma KOŞAR´ın ve bölüm öğrencilerinin ortak çalışmaları sonucunda 'tablomun sırrı'  isimli projeleri ile Okulumuza derece getirdiler. 2- 2012 yılında Okulumuz öğrencisi Filiz Özdemir Samsun da yapılan okullar arası Taekwondo Şampiyonasında 59 kilo genç bayanlar katagorisinde il birincisi oldu. 3-2010-2011 yılı okul sporları organizasyonunun Voleybol katagorisinde Okulumuz voleybol takımı bafra 2.oldu.